Слово редактора

Шановні відвідувачі!
Цей блог створено з метою розміщення у мережі Інтернет матеріалів, пов’язаних з Університетом "КРОК".
Якщо Вас цікавить Університет "КРОК", детальну інформацію про нього Ви зможете дізнатися на офіційному сайті
або за телефонами: (044) 455-57-07; 455-57-57

суббота, 24 сентября 2011 г.

У ПОШУКАХ ВТРАЧЕНОГО, АБО ОСВІТА ДЛЯ УСПІХУ




«Do you speak English?» – це запитання, що час від час лунало з телефонної трубки на моєму робочому місці в офісі, змушувало червоніти та розгублено шукати допомоги у колег. Ні, не розмовляю, як це не прикро. Шкільних знань майже не залишилося, а в університеті я чомусь захотіла опановувати німецьку. І в результаті – не знаю жодної з цих мов.
Тож, здебільшого саме такі несподівані дзвінки на роботі й примушували мене вкотре пообіцяти собі сісти за підручники з англійської, купити черговий «найкращий» самовчитель чи записатися на курси. Та де там! Нескінченні справи та турботи довго залишали ці обіцянки просто обіцянками. І ось нарешті, скоригувавши всі свої плани, я знайшла час для омріяного навчання на курсах.

- Ех… Чому я свого часу не пішла вчитися ще й на іноземного філолога. Зараз так важко надолужувати згаяне, - бідкалася нещодавно своїй племінниці, терпляче студіюючи минулі часи в англійській мові. – Іноземна мова була б хорошим доповненням до моєї економічної освіти.
- Не обов’язково отримувати другу філологічну, щоб добре знати іноземну мову, - посміхнулася небога. – Хіба ти забула, за якою програмою навчаюся я?..
А й справді. Моя племінниця з легкістю поєднує два в одному – вивчає міжнародну економіку англійською мовою. Вона є студенткою столичного Університету «КРОК» і навчається за програмою «КРОК-Ексклюзив». Як пояснила племінниця, ця спеціалізована програма призначена для бажаючих отримати вищу освіту за напрямом «Міжнародна економіка». Проте від звичайної програми вона відрізняється тим, що для її студентів викладання більшості дисциплін відбувається англійською мовою.
Дізнавшись, що в «КРОЦі» є й інші спеціалізовані програми, я зацікавилася, якими ще можливостями може скористатися сучасний студент. Переглянувши кілька сторінок на сайті навчального закладу (www.krok.edu.ua) я зясувала, що бажаючим вступити до «КРОКу» на міжнародну економіку дійсно пощастило. Адже вони можуть обирати між кількома програмами – згаданою «КРОК-Ексклюзив», а також Україно-австрійською програмою з експортноорієнтованого менеджменту і програмою «КРОК-Еліт». Як любязно повідомили мені в приймальній комісії вишу, куди я звернулася за вказаним на сайті номером (044) 455-57-57, навчання за останньою із вказаних програм дозволяє здобути додаткові знання з міжнародного права. Та найбільше, з огляду на потребу подбати про майбутнє одного потенційного студента, який підростає у нас із чоловіком, мене зацікавила Україно-австрійська програма з експортноорієнтованого менеджменту. Мене привабило те, що дитині, яка обере цю програму, не доведеться залишати Україну, щоб, крім українського державного диплома з міжнародної економіки, отриманого на батьківшині, одержати диплом австрійського університету з експортноорієнтованого менеджменту. До речі, навчаючись за програмою, можливість постажуватися протягом семестру в Австрії студент все одно отримає.
Зацікавившись цією освітньою пропозицією, я вирішила пошукати щось подібне і для себе – програму, яка б дозволяла отримати два дипломи, один з яких – закордонного закладу. І я її знайшла!
Програма «Подвійний диплом» з бізнес-адміністрування, спільний проект з нідерландським університетом, могла б стати корисною як для моєї дитини, якщо б вона обрала економічний чи управлінський напрям, так і для мене – фахівця з вищою освітою та досвідом роботи в галузі економіки.
Додаткова освіта нікому не завадить, - розмірковувала я, гортаючи сторінки підручника з англійської. Ось хоча б напрям «Міжнародна інформація», навчання за яким пропонує все той же Університет «КРОК». Хоча це вже й звичайна, неспеціалізована освітня програма, проте навчання за нею дозволяє отримати на рівні магістра додаткову кваліфікацію перекладача. Ну, звичайно, якщо державний іспит з англійської мови буде складений успішно – так мені пояснили в приймальній комісії.
Час йшов, а думки про спеціалізовані програми не залишали мене, і надто – про Україно-австрійську. Дуже вже сподобалися мені перспективи отримання австрійського диплома в Україні, а також вивчення більшості предметів англійською і опанування німецької, передбачені цією спільною програмою. Мабуть, слід поділитися своїми думками із сином. Він у мене вже зовсім дорослий і не за роками самостійний, а в знанні англійської – вищий за мене на цілу голову. Я впевнена, програми йому сподобаються. Тому, можливо, скоро ми відвідаємо Київ, щоб дізнатися усі подробиці. Тим більше в консультаційному відділі приймальної комісії на вулиці Лагерній, 30-32 (поблизу станції метро «Берестейська») нам обіцяли надати детальні відомості та провести профорієнтаційну співбесіду. Думаю, я і сама скористаюся отриманою інформацією. Час повертати втрачене та здобувати нове!
Галина Гальченко
Журнал "Куди піти навчатися" (№5, 2011 рік).

Комментариев нет:

Отправить комментарий