Центр життя будь-якого навчального закладу - його учень, студент. Тобто людина, яка прагне здобувати знання, вдосконалювати себе. В Університеті "КРОК" добре розуміють, що почуваючи себе вільно та впевнено, маючи всю необхідну інформацію та відчуваючи підтримку наставників і друзів, у навчанні можна досягти значно більшого. Тому вже з першого дня університетського життя – на Посвяті в студенти – нові члени КРОКівської родини поринають в атмосферу дружби, затишку, казки... Так, так, саме казки. Не лише тому, що вже тут починається чарівне перетворення колишнього учня в студента, самостійну дорослу людину, а й через те, що сама Посвята відбувається у формі казки. Цього року першокурсники розгадували «Таємницю третьої планети» (за мотивами твору Кіра Буличова). Талановиті актори – студенти, викладачі, друзі «КРОКу» - вміло зображали фантастичних героїв, майстерно грали на сцені Міжнародного центру культури та мистецтв, де відбувалось дійство. Найважливіше, що відзначали першокурсники, ділячись враженнями від Посвяти, - це згуртованість студентів «КРОКу», їх оптимізм та впевненість.
Обрала "КРОК", тому що зрозуміла - це, насамперед, сім’я. Тут працюють та навчаються привітні і приємні люди. Я вважаю, що з цим університетом я здійсню свої мрії, він допоможе мені не лише розвиватися інтелектуально, а й формуватися як особистість. Реалізувати себе, наприклад, в хореографії та в багатьох інших сферах. Мені «КРОК» сподобався з першого погляду, тут навчаються мої родичі, тому я багато про нього знаю. Я була на деяких заходах, які організовував Університет, і отримала від них дуже приємні враження. Обрала програму «КРОК-Ексклюзив», бо вона дає можливість вивчити декілька мов. А я гадаю, що в сучасному світі це дуже важливо. Цікавою ідеєю в сценарії Посвяти я вважаю те, що ми отримали студентські квитки в закритих конвертах на початку церемонії, а відкрили їх урочисто вже майже в кінці. Також мені сподобалась ще одна ідея, яка пройшла крізь всю виставу, крізь усі фантастичні пригоди в ній, – ідея планети «КРОК».
Відмінність Університету «КРОК» від інших вузів я побачила одразу, коли прийшла подавати документи. Тут все дуже гарно організовано, все доступно, чітко та зрозуміло. Чому психологія?.. Я ще точно не знаю, чим буду займатися років через 10. Але вважаю, що психолог – це професія, яка дає багато можливостей для самореалізації. Від «КРОКу» очікую, перш за все, що буде цікаво вчитися. Адже навчання – це велика праця. І якщо вона цікава, результат буде більш продуктивним. Мені сподобалась Посвята в студенти, особливо вистава-казка. Склалося враження, що ті, хто тут навчається і працює, - дуже дружна команда.
Я обрав «КРОК», тому що тут відчув себе затишно. Cпеціальність маркетолога вважаю творчою. Я вже трошки спробував себе в цій галузі і мені дійсно сподобалось. Хотілось би займатися саме цим.
Я вважаю, що Посвята в студенти запам’яталася кожному, хто в цьому році ввійшов до лав студентства. Від неї у мене залишилися лише позитивні враження. Студенти підготували виставу, в якій показали роль Університету не лише в їх теперішньому житті, а й в майбутньому. Вистава дуже пізнавальна і цікава.
Вибрав «КРОК», тому що така програма (україно-австрійська) є лише тут. Навчання за нею частково здійснюється англійською мовою. А я не хочу втрачати те, що вже знаю. Мене також приваблює можливість отримання двох дипломів – українського та австрійського.
Я хотів вчитися на економіста, і коли прийшов до «КРОКу», мені розповіли, які є програми з цього напряму, і я зрозумів, що мене може зацікавити. У результаті обрав спеціальність «Міжнародний бізнес». Мені дуже сподобалась Посвята в студенти у формі казки. Особливо запам’яталась промова декана мого факультету – факультету міжнародних відносин.
Враження від Посвяти – приємні. Це перший захід для нас в Університеті, перший крок, який ми зробили в доросле життя. Найбільше мені запам’яталось урочисте відкриття конвертів зі студентськими квитками.
Думаю, комунікативні тренінги придумані спеціально для того, щоб ми більше один про одного дізналися. Тому що на тренінгу ми відверто висловлюємо враження один про одного, робимо це не боячись, сидячи в колі, обличчям до обличчя. Цей захід нас здружив. Крім того, ми дізналися вподобання кожного з групи та те, що він вміє робити. І тепер вже знаємо, на що здатні разом.
Свірська Анастасія, спеціальність «Маркетинг», м. Київ
Я вважаю, що комунікативний тренінг є дуже корисним заходом для навчального закладу. Однією з найбільш вражаючих була вправа, де ми розповідали один одному одну й ту саму історію. Після тренінгу студенти нашої групи стали набагато більше спілкуватися між собою.
Найважливішим результатом комунікативного тренінгу я вважаю те, що ми змогли повністю розкритися і познайомитися зі своєю групою. Мені сподобався наш тренер, з яким ми провели в Університеті 2 дуже цікавих навчальних дні.
На комунікативному тренінгу ми дізналися характери, навички та вміння студентів своєї групи, ми провели час весело та з користю. Особливо запам’яталися групові ігри та вправи, де ми могли поспілкуватися між собою. Результатом цього тренінгу, на мою думку, є те, що ми подолали бар’єр в спілкуванні.
Ще одним заходом, покликаним якнайшвидше та найменш безболісно ввести першокурсників до студентського життя, є адаптаційний тренінг. Він щорічно проводиться в Університеті «КРОК» на початку вересня. Цьогоріч відзначали 10 років з часу його започаткування. Автор ідеї такого оздоровчого проекту – завідувач кафедри управління здоров'ям та психофізичної підготовки кандидат педагогічних наук, доцент Бурлакова Ірина Анатоліївна. Місце проведення тренінгу – навчально-спортивний центр з водних видів спорту «Славутич», розташований на о. Труханів.
У мене найкращі враження залишилися від адаптаційного тренінгу, що проходив на Трухановому острові. Його мета, на мою думку, - можливість побачити один одного в різних ситуаціях, які пропонувалися у формі гри, зблизити і познайомити студентів.
З перших тижнів навчання в Університеті мені найбільше запам’ятався тренінг на Трухановому острові. Він вийшов дуже веселий і, можна сказати, бадьорий. Участь у ньому додала мені ще більше позитивних вражень від Університету та мого потоку.
Мені дуже сподобалося на Трухановому острові, де ми всі змогли перезнайомитися один з одним і навіть знайшли справжні таланти!
Рокоча Віра Володимирівна, доктор економічних наук, професор, декан факультету міжнародних відносин
Викладаючи психологію студентам 3 курсу ще на початку свого перебування у «КРОЦі», я виявила, що вони мають проблеми у спілкуванні та стосунках один з одним, яких можна було б уникнути, якби ще на 1 курсі були проведені комунікативні психологічні тренінги. Завдання цих тренінгів – швидка адаптація студентів до навчання в Університеті, встановлення дружніх стосунків між ними, сприяння їх кращій взаємодії. Крім того, вони допомагають розв’язати психологічні проблеми, які тренер виявляє у нових студентів, – збільшити їх впевненість у собі, розвинути комунікативні вміння та якості. Студенти стають згуртованішими. У процесі тренінгу першокурсники виробляють правила взаємодії в межах своєї групи та з іншими членами університетської спільноти: студентами, викладачами, різними підрозділами вузу (кафедрами, департаментом роботи зі студентами, Культурним центром тощо) та керівництвом Університету. Під час тренінгу студенти отримують відповіді на всі запитання, які виникають у них на початку перебування у вузі. Адже навчання в Університеті – це зовсім новий досвід. І тут діють інші правила, ніж у школі.
Щорічно в адаптаційному тренінгу, який проводить наша кафедра, беруть участь близько 300-400 осіб. Для роботи з групами першокурсників залучаються також студенти старших курсів Університету. Вони виступають у якості кураторів. Тренінг поєднує фізичний та психологічний аспекти і спрямований на всебічний розвиток молодої людини, розкриття різних сторін її особистості. Його завдання - ознайомлення першокурсників з умовами роботи Університету і, зокрема, нашої кафедри, пропагування здорового, активного способу життя та вдосконалення у студентів навичок спілкування. Після знайомства групи презентують себе, готуючи виступ на визначену тему, приміром, як цього року – про здорове харчування, ранкову зарядку, фітнес-дозвілля чи фітнес-знайомство. Завдання цих заходів – не визначити кращого, а здружити студентів та зробити їх більш розкутими. Крім того, тренінг включає фітнес-програму, яка складається з 6 спортивних естафет. Завершують тренінг «Фітнес-рефлексія», коли кожна група зображує у вигляді малюнка своє враження від тренінгу, та «Фітнес-гудбай» - презентація цих колективних творів і прощання - своєрідне підсумування студентами того, чого вони досягли на тренінгу.
Попереду в першокурсників ще довге студентське життя на планеті «КРОК» - цікаве та насичене. І вони ввійдуть в нього разом, великою дружною командою, вже знаючи, на кого можна покластися в досягненні своєї мрії та якими шляхами йти до її здійснення. А в наступному році ми будемо зустрічати нових жителів планети «КРОК» - талановитих і здібних, веселих і розумних, щирих і активних першокурсників, яким Університет відкриє свої двері та подарує ключ до успіху.
Журнал "
Комментариев нет:
Отправить комментарий