Якою має бути ідеальна, ну, чи майже ідеальна професія? Цікавою, прибутковою, затребуваною та багатообіцяючою з погляду кар’єрного зростання. Такі характеристики підходять для професій логістика та менеджера із зовнішньоекономічної діяльності. Це відносно нові для України спеціальності, але достатньо актуальні. Адже практично у кожній сфері діяльності наша держава співпрацює з іноземними країнами, а розвиток світової транспортної системи змушує українців активно освоювати логістичну науку.
Сьогодні успішна зовнішньоекономічна діяльність (ЗЕД) є одним із основних чинників економічного зростання країни. Завдяки стрімкому прогресу світ став занадто малим для того, щоб кордони були серйозною перепоною для активної співпраці між країнами у найрізноманітніших сферах. За налагодження та підтримку зв’язків з іноземними партнерами, просування продукції компанії на світовому ринку відповідають менеджери ЗЕД. Ці фахівці можуть працювати на спільних підприємствах, в компаніях з іноземними інвестиціями, транснаціональних корпораціях. Їх робота буде потрібною до того часу, поки Україна підтримуватиме ділові зв’язки з іншими державами.
Менеджери – це керівники різного рівня, люди, які приймають рішення. Тому ті, хто обирають таку спеціальність, повинні бути активними, комунікабельними, рішучими. Вони мають розуміти, що їм доведеться вільно орієнтуватися у багатьох аспектах обраної сфери діяльності, розвивати в собі навички ведення переговорів, на високому рівні опанувати іноземну мову.
Професійне спрямування «Логістика» також належить до напряму «Менеджмент». Як і випускники інших спеціалізацій цього напряму, логістики мають бути ефективними управлінцями, мобільними та відповідальними людьми.
Логістики керують транспортними потоками та потоками запасів і ресурсів. Тобто вони визначають оптимальний транспорт для доставки товару – найдешевший і такий, що дозволить виконати завдання у найкоротший термін. Ще одна сфера, в якій працює менеджер з логістики, - складське господарство.
Логістику можна розглядати на кількох рівнях – на рівні підприємства, на рівні конкретної країни та на міжнародному рівні. Фахівців, які можуть працювати на найвищому міжнародному рівні, готують в Університеті «КРОК». Також у навчальному закладі можна здобути фах менеджера ЗЕД. Навчальний процес за цими напрямами забезпечує факультет міжнародних відносин.
Вступивши до «КРОКу» на навчання за напрямами «Логістика» і «Менеджмент ЗЕД», студенти стають учасниками спеціалізованої програми «КРОК-Практик». У чому її особливість, можна зрозуміти вже з назви – програма передбачає посилену практичну підготовку. На здобуття необхідних навичок у профільних компаніях для студентів виділено цілий семестр…
У складі Університету працюють два коледжі, три навчально-наукових інститути, один науково-дослідний інститут, п’ять факультетів. До речі, випускники Коледжу економіки, права та інформаційних технологій за спеціальністю «Комерційна діяльність» мають можливість продовжити навчання в Університеті з ІІІ курсу за напрямом «Менеджмент». А у Навчально-науковому інституті магістерської підготовки та післядипломної освіти можна здобути другу вищу освіту, зокрема, з логістики та менеджменту ЗЕД.
Університет надає багато можливостей. Головне - вибрати ту, що найбільш підходить. Допомогти в цьому, а також у виборі майбутньої професії вступникам пропонує консультаційний відділ приймальної комісії Університету «КРОК», який запрошує на профорієнтаційні бесіди протягом року.
Газета «Работа и учеба » (№ 44, 8-14 листопада 2010 року)
Комментариев нет:
Отправить комментарий