13 листопада понад 270 українських школярів використали шанс обрати майбутній фах, взявши участь у фестивалі «ПРОФ Fest». Організатор заходу – Студентська проектна група Університету «КРОК» - зробила все можливе, щоб старшокласники стали ближчими до прийняття одного з найважливіших рішень у своєму житті.
Профорієнтаційний фестиваль проходив у форматі «barcamp». Тобто для школярів паралельно проводилися 12 майстер-класів від представників різних професій та 5-6 тренінгів з особистісного розвитку. Історіями успіху з майбутніми підкорювачами професійних вершин ділилися представники відомих українських компаній та організацій.
Фестиваль проходив за підтримки Міністерства освіти і науки України, Головного управління освіти і науки м. Києва, Київського міського центру зайнятості та київської гімназії «Діалог», яка люб’язно надала приміщення для проведення заходу. Спонсорами «ПРОФ Fest» виступили благодійний фонд «Дорога майбутнього», ТМ «TESS», мережа супермаркетів «Сільпо» та студія аеродизайну «П’ятачок», інформаційним спонсором – психологічний журнал «INDIGO». На пропозицію взяти участь у проекті в якості партнерів відгукнулися 21 соціально відповідальна українська компанія та 33 спікери.
Відкриваючи фестиваль перший проректор Університету «КРОК» Олег Шаров побажав школярам стати на один крок ближче до своєї мрії.
- Бажаю, щоб кожен із вас зміг вибрати професію, рідну за покликанням, і навчальний заклад, рідний за духом, - додав він.
Йдучи на фестиваль кожен із школярів сподівався на допомогу та пораду. Частина з них вже мала якесь уявлення про майбутній фах, але багато старшокласників не сформували й приблизних професійних планів.
Серед них – дев’ятикласниця Аліна, учениця київської школи № 219.
- Я ще не обрала професію, - говорить вона. – Думаю фестиваль допоможе мені визначитися з напрямом діяльності.
- Я прийшов на фестиваль, щоб дізнатися, яка спеціальність підходить мені найкраще, - розповідає Денис, десятикласник ліцею № 208. – Взагалі мене приваблює психологія. Хотів би вміти розгадувати таємниці внутрішнього світу людини. Можливо, це моє. Ось сьогодні й хочу це з’ясувати.
Крім майстер-класів, на яких можна було дізнатися про плюси та мінуси різних професій («Маркетолог», «IT-спеціаліст», «Логістик», «Психолог», «Аудитор», «Бухгалтер», «PR-спеціаліст», «Юрист» та ін.), школярі відвідували тренінги з особистісного розвитку. Як планувати своє життя та шукати роботу, які здібності необхідні для успішної кар’єри та як «відчувати себе ОК» завжди і всюди - на ці та інші питання учасникам фестивалю допомагали знайти відповідь тренери Спілки ініціативної молоді («СІМ»).
Про такий необхідний для будь-якої людини стан «окейності» розповідав під час свого тренінгу Павло Шинкаренко, тренер «СІМ».
- На перший погляд здається, що це проста тема, - говорить він, - але насправді вона дуже важлива та глибока. Адже йдеться про ставлення до себе та світу.
Фестиваль тренер вважає дуже важливим та потрібним.
– Свого часу я неправильно обрав професію, - розповідає Павло Шинкаренко. – Я вчився на математика, а зараз працюю тренером. Школярам я раджу прислухатися до себе. Обирати не те, що модно, і навіть не те, що приносить великі гроші, а те, що їм хотілося б робити безкінечно довго і навіть безкоштовно.
Чи прислухаються до себе учасники «ПРОФ Fest», покаже час. Але організатори проекту дуже сподіваються, що їх зусилля не будуть марними і в майбутньому принесуть очікувані плоди. Звичайно не кожен з учасників фестивалю залишав його з непохитним переконанням, що обов’язково працюватиме, наприклад, бухгалтером чи нотаріусом, але задумався про необхідність правильного вибору.
- Фестиваль дуже добре організований, - говорить дев’ятикласниця Марина, учениця київської школи № 314, - мені все сподобалось. Особливо вразив тренінг з мотивації та планування життя, проведений доступно та цікаво.
З дівчиною згодна десятикласниця столичної школи № 4 Лілія. Їй найбільше запам’яталися конкурси та ігри від спікерів проекту.
Також багато школярів визнали корисним тренінг «Підготовка до ЗНО», що проходив у ігровій формі.
Загалом 83% учасників фестивалю вважають, що фестиваль допоміг їм обрати професію. 84% школярів сподобалося абсолютно все. А 16% старшокласників зазначили, що хотіли б, щоб фестиваль тривав довше. Такі висновки були зроблені після опрацювання анкет зворотного зв’язку.
Корисна інформація та чудова атмосфера зробили фестивальний день незабутнім для всіх учасників. Незважаючи на вихідний, актова зала гімназії, у якій проходив «ПРОФ Fest», була заповнена людьми і позитивними емоціями. Організатори сподіваються, що кожен з гостей фестивалю «обере своє» та зможе досягти професійного успіху.
Журнал «Сучасна освіта » (№ 12, 2010 рік)
Комментариев нет:
Отправить комментарий